olaplex professional - olaplex kadeřnictví - olaplex kúra na vlasy - regenerace vlasů - péče o vlasy
April 02, 2021

Drahý návštěvníku salonu - část druhá

Drahý návštěvníku salonu - část druhá

Naším nejčtenějším článkem na blogu je článek „Drahý návštěvníku salonu”, který jsem napsal pro klienty. Chtěl jsem klientům kadeřnických salonů přiblížit svůj pohled na naprostou novinku v kadeřnickém světě, která byla na trh uvedena před čtyřmi lety. Jedná se o technologii, která dokáže opravit poškozené vazby uvnitř vlasového vlákna - OLAPLEX. V době, kdy jsem článek psal, byly na trhu pouze produkty OLAPLEX No.1, No.2 a No.3. Dnes je trh bohatší o dalších pět produktů OLAPLEX - No.4, No.5, No.6, No.7 a nejnovější No.0. Říkal jsem si, že je tedy načase přijít s updatem a seznámit vás s posledními novinkami.

Úvod je trochu vzpomínkou na minulý článek Drahý návštěvníku salonu. A také tak trochu připomínkou toho, co OLAPLEX v kadeřnických salonech umí:

OLAPLEX je takovým pojištěním samotného kadeřníka. Tím, že do chemického ošetření kadeřník přidá OLAPLEX No.1, v podstatě zabraňuje případné škodě, která na vlasech může být způsobena během ošetření. A právě kvůli tomuto je OLAPLEX tak slavný mezi kadeřnickými profesionály! OLAPLEX No.2 je druhým krokem v dvou-krokovém salonním ošetření. No.2 je ošetření, které vlasům dodá péči, jakou si zaslouží. Velmi podobně jako No.1, s výjimkou toho, že v druhém kroku již na vlasy nepůsobní chemické procesy jako je barvení nebo odbarvování. Je důležité nechat ošetření No.2 působit minimálně po dobu 10 minut, abyste využili jeho plného potenciálu. Vaše vlasy vám poděkují!

V dalším bodě musím zmínit očekávání při procesu korekce barvy. Váš kadeřník by měl vzít v potaz kvalitu a typ Vašich vlasů - protože je zná nejlépe a má s nimi zkušenost. Dokáže tak odhadnout, jak budou Vaše vlasy na barvení či odbarvování reagovat. Je možné, že Vašim vlasům nebude vadit stáhnout tmavě hnědou barvu do platinové blond během jednoho sezení, a takřka je to nepoškodí. Ale ne všichni máme takové štěstí a ne všechny vlasy tento proces zvládnou. Někdy ani OLAPLEX nedokáže pomoci. Pokud je pro Vaše vlasy vhodnější rozložit změnu barvy na několik sezení, udělejte tak. Mezi salonními návštěvami se doporučujeme objednat na salonní ošetření OLAPLEX, které Vám pomůže udržet vlasy co nejzdravější a připravené na další chemické zákroky.

Doufám, že zatím vše dává smysl! Na OLAPLEX No.1 se jednoduše dívejte jako na ošetření, které bojuje proti poškození vlasů během chemických salonních zákroků (jako je barvení nebo odbarvování). A OLAPLEX No.2 Vašim vlasům navrací život a opraví poškození způsobené předešlým chemickým ošetřením. Používá se po skončení chemického zákroku nebo mezi jednotlivými salonními sezeními, při kterých chemické zákroky probíhají. Tím dovoluje kadeřníkovi použít více, respektive častější chemické zákroky, protože Vaše vlasy se rychleji regenerují a jsou zdravější. OLAPLEX No.3 Hair Perfector je domácím ošetřením OLAPLEX. Je podobný produktu No.2, s menší intenzitou, protože No.2 je ošetření praktikované pouze v salonech. No.3 se používá doma, jednou nebo i několikrát týdně. Má za úkol opravit vlasové vlákno zevnitř. Když se poprvé na trhu objevil OLAPLEX, No.3 bylo jediné dostupné ošetření pro domácí použití. Za posledních pár let uvedl OLAPLEX na trh hned několik skvělých produktů jak pro salonní, tak pro domácí použití. A všechny samozřejmě obsahují patentovanou technologii OLAPLEX.

 Začnu s šamponem No.4 a kondicionérem No.5. Opět připomínám, že všechny produkty OLAPLEX obsahují patentovanou technologii OLAPLEX, která je schopná opravit poškozené vazby ve vlasovém vláknu. To znamená, že použitím jakéhokoliv produktu OLAPLEX, dosáhnete ošetření poškozených vazeb ve vlasovém vláknu. No.1, No.2 a No.3 opravují poškozené vazby, ale nedělají nic jiného. Mnoho lidí zaměňuje No.2 a No.3 za kondicionér. Je opravdu důležité mít na paměti, že to tak není. Tyto produkty OLAPLEX vlasy nevyživují ani nehydratují. Pouze opravují poškozené vazby. Proto máme z šamponu a kondicionéru takovou radost! S OLAPLEXEM No.4 a No.5 si vlasy můžete tradičně umýt - a navíc Vám opraví poškozené vazby ve vlasovém vláknu. K tomu vlasy intenzivně hydratují! Jedná se o nejjednodušší způsob jak při každém mytí vlasů ošetřit poškozené vazby a navíc vlasům dodat hydrataci, kterou potřebují.

Nezůstáváme jen u ošetření poškozených vazeb a hydratace! Stylingové produkty OLAPLEX No.6 a No.7 Vaše vlasy doslova rozzáří, a to velmi snadno. No.6 je bezoplachový stylingový krém, který opravuje poškozené vazby ve vlasovém vláknu, vlasy ošetřuje a zabraňuje jejich krepatění až na 72 hodin! Aplikujte na ručníkem vysušené vlasy a produkt zapracujte do délek a konečků. Stačí opravdu malé množství produktu! No.7 je vlasový olej, který opravuje poškozené vazby ve vlasovém vláknu, ale zároveň vlasům dodá intenzivní lesk, hydrataci, eliminuje krepatění a chrání vlasy před tepelným stylingem až do 450 stupňů.

 Nejnovějším přírůstkem do OLAPLEXové rodiny je produkt pro domácí ošetření - No.0. No.0 funguje jako báze, která zintenzivňuje účinek produktu OLAPLEX No.3. Tento produkt je inspirovaný kadeřnickými salony, jeho účinek je podložen vědeckým výzkumem a je specificky vyvinut tak, aby Vám pomohl s domácím ošetřením poškozených vazeb ve vlasovém vláknu. Je velmi podobný originálnímu salonnímu ošetření, nicméně s menší intenzitou, aby byl vhodný k domácímu použití. Toto ošetření výrazně zlepšuje kvalitu vlasů mezi salonními návštěvami. No.0 je prvním krokem k intenzivnímu ošetření vlasového vlákna zevnitř, spolu s No.3 připravuje vlasy pro luxusní salonní ošetření OLAPLEX.

Produkty OLAPLEX je možné použít na jakýkoliv typ či barvu vlasů. Ať už jsou Vaše vlasy rovné, kudrnaté, nebarvené nebo poškozené, je možné jim dodat péči, která je udělá zdravějšími.

Další příběhy