FAQ

Co jsou disulfidové vazby?

Všechny vlasy obsahují miliony disulfidových vazeb, které dodávají vlasům jejich strukturu, sílu a stabilitu. Když jsou všechny vazby, zejména disulfidové vazby, neporušené, máte zdravé, krásné, lesklé a hebké vlasy na dotek. Pokud dojde k porušení disulfidových vazeb, dojde k poškození.

Vlasy jsou denně poškozovány. Roztřepené konce, krepatění, nevýrazná barva, ztenčení a suchost mohou souviset s porušenými disulfidovými vazbami.

Používání chemických a / nebo tepelných ošetření reaguje s disulfidovými vazbami, které se narušují a způsobují ztrátu proteinu a zanechávají vlasy poškozené. Když dojde k poškození, ovlivní to všechny disulfidové vazby v celém vlasovém vláknu.

Jak Olaplex pracuje?

Všechny typy vlasů (přírodní, kudrnaté, jemné, rovné atd.) pocházejí většinou ze své integrity ze zdravých, správně spárovaných disulfidových vazeb. Když jsou vlasy poškozené tepelnými, chemickými, mechanickými nebo environmentálními faktory, tyto disulfidové vazby se rozpadnou a výsledkem budou jednotlivé vodíkové vazby síry.

Co se stane s disulfidovou vazbou? Mohou nastat dvě reakce. První reakcí je, že jedna vodíková složka síry se spáruje s jednou molekulou kyslíku. Díky tomu vznikne dokonalá vazba bez dalšího poškození.

Druhou reakcí je poškození. Jedna molekula vodíku síry se spáruje se třemi molekulami kyslíku, čímž se vytvoří SO3 nebo tzv. sulfátová skupina. Protonovaný síran je známý jako kyselina cysteová. Kyselina cysteová potom odvádí protein z vlasů.

OLAPLEX spárováním s jednoduchou vodíkovou vazbou síry pracuje rychleji, než mohou pracovat tři kyslíkové molekuly.

Na co se Olaplex používá?

OLAPLEX je prospěšný pro všechny typy vlasů. Ať už jsou vaše vlasy barvené, chemicky ošetřené, přirozené nebo cokoli mezi tím, každý den se můžou poškodit. OLAPLEX pomáhá v prevenci poškození a jeho opravě a vrací vlasy do přirozeného stavu. OLAPLEX je kompatibilní se všemi výrobci chemických vlasových přípravků. Vaše vlasy jsou investicí a jediným doplňkem, který nikdy nesundáte. Ve skutečnosti je to jediná věc bez plastické chirurgie, která může změnit způsob, jakým se vnímáte. Každý chce krásné, zdravé, hebké a lesklé vlasy a díky OLAPLEX se to může stát skutečností!

N°3 Hair Perfector

Jak se péče N°3 používá?

Naneste na vlhké vlasy vysušené ručníkem štědré množství, pročešte a nechte působit minimálně 10 minut. Pak použijte šampon a kondicionér.

Jak často se péče používá?

Pro pravidelnou údržbu doporučujeme používat nejméně jednou týdně, ale určitě ji lze použít častěji v případě silně poškozených vlasů.

Jak dlouho možno nechat péči působit?

Doba působení přípravku je 30-45min, protože pracuje jenom pokud jsou vlasy vlhké.

Je zapotřebí umýt vlasy šamponem před nanesením kúry?

Ve většině případů stačí pouze vlasy namočit vodou. V případě, že se ve vlasech nachází velké množství produktů, doporučujeme očistit vlasy i šamponem.

N°4 Bond Maintenance Shampoo

Je šampon vhodný pro barvené nebo keratinem ošetřené vlasy?

Ano, neobsahuje sulfáty, ftaláty, parabeny, DEA, formaldehyd, aldehydy, lepek a je bezpečný pro všechny typy vlasů.

Možno šampon používat každý den?

Ano, šampon je svým složením vhodný pro každodenní použití.

N°5 Bond Maintenance Conditioner

Možno kondicionér používat každý den?

Ano, kondicionér je svým složením vhodný pro každodenní použití.

Je nutné používat kondicionér spolu se šamponem Olaplex?

Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme používat oba produkty Olaplex spolu.

N°6 Bond Smoother

Jak často se přípravek používá?

Je možné používat stylingový krém každý den, nicméně efekt působení je 72h, takže stačí nanášet na čisté vlasy po mytí.

Nanáší se přípravek na suché nebo mokré vlasy?

Je možno nanášet na oba typy vlasů a také sušit přirozeně nebo fénem.

N°7 Bonding Oil

Jaký je rozdíl mezi N°6 a N°7?

N°6 je vyhlazující krém, N°7 je lehký olej. Oba obsahují naši patentovanou aktivní složku pro opravu. N°6 se zaměřuje hlavně na opravu a vyhlazení vlasů po dobu 72 hodin. N°7 poskytuje UV a tepelnou ochranu až do 230 stupňů, hladkost a lesk spolu s opravou poškození. Mohou být použity samostatně nebo společně.